Kask BELL Super 2 Mips

Promocja

Producent: BELL

Dostępność: Niedostępny Towar jest niedostępny, zapisz się do powiadomienia o dostępności, a skontaktujemy się z Tobą gdy towar będzie dostępny.

Dostawa już od: 13,00 PLN

299,00 PLN / szt 699,00 PLN

Powiadom mnie o dostępności

Opis

Wyścigi enduro, ostra jazda po górach, szalone jazdy po bezdrożach. Po to stworzono Super 2. Pełna, rozszerzona ochrona z osłoną dolnych, tylnych partii głowy – oraz komfort i wentylacja bez żadnych kompromisów, abyś dotarł na sam szczyt. Model ten pozwala również zastosować opcjonalny system MIPS, który zapewnia dodatkową ochronę w razie niektórych wypadków. Zawiera szereg rozwiązań, takich jak Overbrow Ventilation, odpinany uchwyt na kamerę oraz system TAG, dzięki któremu regulacja dopasowania jest tak prosta, jak nigdy. Pasuje do niego osłona podbródka Super 2R.

 

Specyfikacja:

- System wentylacji Overbrow Ventilation™

- Skorupa poliwęglanowa w technologii Fusion In-Mold

- System dopasowania TAG™

- Regulowany daszek GoggleGuide™

- Zintegrowane, bezpieczne mocowanie kamery

- Wyściółka X-Static®

- Śruby mocowania kamery

- Zgodność z ICEdot

- 395 g (414,5 z MIPS)

- 24 otwory, 4 otwory skroniowe

- Rower CPSC

- CE EN1078

 

Historia MIPS

Firma MIPS AB powstała w 2001 roku, założona przez piątkę specjalistów w dziedzinie biomechaniki z Royal Institute of Technology mieszącego się w Sztokholmie. Trzydziestoletnie doświadczenie i gromadzenie wiedzy w zakresie technologii oraz medycyny pozwoliło im stworzyć nowy projekt. Kilkuletnie testy i badania nad mechanizmem powstawania urazów głowy i szyi zaowocowały wykreowaniem technologii MIPS.

 

Jak działa Brain Protection System? Co ciekawe, idea opiera się bezpośrednio na działaniu mózgu – ów wrażliwy organ ma bowiem możliwość przesuwania się podczas uderzenia i jest otoczony płynem mózgowo-rdzeniowym, który zmniejsza tarcie. Kaski oparte o MIPS są wyposażone w skorupę zewnętrzną oddzieloną od wkładki wewnętrznej dodatkową warstwą, która charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia. Dzięki temu skorupa podczas uderzenia przesuwa się w stosunku do wkładki, co zmniejsza w dużym stopniu siły działające na mózg.

 

Brain Protection System uwzględnia m.in. fakt, iż człowiek upada zwykle pod kątem, nie zaś pionowo, jak to przyjmowano podczas testów wytrzymałości wcześniej projektowanych kasków.

 

Na czym polega wyjątkowość MIPS? Wyjątkowość tej technologii wynika nie tylko z jej skuteczności, ale i prostoty – wykorzystuje bowiem te same zasady, na których opiera się mózg. Dzięki temu ochrona głowy staje się w pewnym sensie naturalna. Ponadto MIPS bierze pod uwagę realia wypadku, czyli wspomniany upadek pod kątem.

 

Czy warto wybierać kaski z Brain Protection System? Wybór kasku wyposażonego w system MIPS jest niemalże oczywisty, kiedy bierze się pod uwagę skuteczność ochrony, jaką zapewnia. Jeśli cenisz sobie sprawdzone rozwiązania i skuteczność, zastanów się nad kupnem takiego wyposażenia. Ponadto, technologia MIPS jest osiągalna dla każdego, ponieważ pojawia się w coraz większej ilości kasków.

 

Rozmiarówka:

S 52-56 cm

M 55-59 cm

L 58-62 cm

Więcej Zwiń

Cechy towaru

Symbol
7067055
Kod EAN
768686660146
Kod towaru
Producent
BELL
Podatek VAT
23%
Koszt gospodarowania odpadami (w cenie)
Wariant

Opinie

Bądź pierwszy. Oceń towar!

Opinia o towarze:
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe